מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

אגף השיקום

פורסם ע"י Eran סגור לתגובות

אגף השיקום הנו גוף ממלכתי האחראי לשיקומם של נכים בישראל. עובדי האגף מחוייבים לשירות מקצועי וייחודי לשיקום ושילובו של הנכה בחברה הישראלית.

האגף לשיקום מקנה שירותים רפואיים ושירותיים חברתיים הכוללים טיפולים פסיכולוגיים, טיפולי רווחה, שירותי תגמולים ועזרה במציאת תעסוקה. אגף השיקום אחראי ליישם את מחוייבתה של מדינת ישראל לאלו שנפגעו במהלך ההגנה  עליה. המטרה של האגף היא להחזיר את הנפגעים לתפקוד פיזי ונפשי, משפחתי וחברתי תקין.

החל משנת 49 משרד הבטחון הנו האחראי לשיקום הנפגעים ולשם כך הקים אגף מיוחד לחיילים משוחררים במטרה לעזור הן לנפגעים והן לבריאים למצוא עבודה ולהשתקם משירות הסדיר. במהלך השנים היטיב האגף ללמוד ולהעמיק את המחקר בתחומי ההבראה השונים וכיום נחשב אגף השיקום של משרד הבטחון לאחד מהמובילים בתחומו.

אגף השיקום מחולק למחוזות שונים: ת"א, ירושלים, חיפה, רחובות, באר-שבע, אילת וטבריה. לכל אחד שעות פעילויות שונות וימי קבלת קהל שונים. את קבלת ימי הפעילויות ושעות הפעילויות ניתן למצוא באתר הבית של אגף השיקום.

אגף השיקום אחראי על הקצבאות השונות המוענקות לנכים, טיפולים רפואיים ושירותי שיקום. האגף עובד עם מיטב הרופאים בתחום ועושה כל שביכולתו לעזור הן לנכה והן למשפחתו. השירותים באגף הנם ללא תשלום ויש להגיע עם האישורים המתאימים מביטוח לאומי ומוסדות אחרות במטרה להשיג את הטיפול המיוחל.

כחלק משירותי השיקום, זכאים הנכים לקבל מלגות וסיוע בלימודים באוניברסיטאות השונות ובמוסדות להשכלה מקצועית. גובה המלגה הנו שונה מנכה לנכה. אגף השיקום מקיים מסלולים שונים של שיקום ואחד מהם הנו מציאת עבודה. חשוב לציין כי האגף יעזור לנכה למצוא עבודה במידה והאגף חושב כי אין ביכולתו של הנכה למצוא עבודה בזכות עצמו.

לסיכום נאמר שאגף השיקום הנו האגף המקצועי ביותר כיום לטיפולי בנכים בישראל ומקנה שירותים וקצבאות לזקוקים ולזכאים לכך. אגף השיקום שייך אומנם למשרד הבטחון אך יכול לעזור רבות גם לאלו אשר לא נפגעו או נפצעו במהלך השירות הצבאי ולכן אנו ממליצים לפנות לאגף במטרה לקבל הכוונה וייעוץ על נושא הנכים בישראל.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות