מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

אחוזי נכות רפואי דרך ביטוח לאומי

פורסם ע"י amit סגור לתגובות

כאשר ביטוח לאומי מכיר עבור אדם אחוזי נכות, פירוש הדבר הוא שמגיעות לאותו אדם הטבות או קצבאות שונות, הן מהמדינה ומוסדותיה והן ממוסד ביטוח לאומי עצמו. בפועל, מימוש זכויות רפואיות מלא, נכון וצודק מתאפשר רק לאחר הכרתו של ביטוח לאומי במגבלה כזאת או אחרת, הפוגמת ביכולתו של אדם לפרנס את עצמו ולהתנהל בחיי היום יום שלו. מימוש זכויות רפואיות המתבצע לאחר הכרה של אחוזי נכות יכול לכלול קצבת נכות מלאה, הנחות בתשלומי מיסים וארנונה, פטור חלקי או מלא מתשלומי מס הכנסה ועוד.

ישנם מגוון מבחנים שונים הנערכים על ידי ביטוח לאומי ומטרתם לקבוע אחוזי נכות. כמו כן, יש להציג חוות דעת שונות של רופאים. לאחר מכן, יש להיפגש עם רופא מוסמך מטעם ביטוח לאומי והוא זה הקובע בפועל האם יש הצדקה להעניק לאדם אחוזי נכות.

התייעצו עם מומחים

על מנת להבטיח, כי אחוזי נכות רפואי יוכרו על ידי ביטוח לאומי בהתאם למצב הרפואי בפועל, ויבטיחו מימוש זכויות רפואיות ברמה כזאת שהאזרח הנזקק להם יוכל לראות קצת נחת על אף מצבו הרפואי או הנפשי, עניין חשוב מאין כמותו הוא להתייעץ עם בעל מקצוע מיומן ומקצועי בתחום של מימוש זכויות רפואיות. יש לזכור, כי ההקלות וההטבות הניתנות על ידי ביטוח לאומי משתנות בהתאם לסוג הנכות, מסך אחוזי נכות ועוד פרמטרים נוספים. כך למשל, אדם אשר נכותו מגבילה אותו בתנועה יהיה זכאי להטבות נוספות על אלו שמקבל אדם שנכותו איננו פוגעת ביכולת התנועה שלו.

עם מי כדאי להתייעץ אודות מימוש זכויות רפואיות?

הביורוקרטיה הנלוות אל הכרה במצב רפואי בכלל, וכן הכרה במספר אחוזי נכות הם עניין ביורוקראטי די מסובך. לא אחת, נתקלים אלו המתקשים לקבל הכרה של אחוזי נכות בצורך להמציא הוכחות בלתי אפשרויות וכן בזמני המתנה ארוכים ומייגעים. פנייה אל גורם ייעוץ מיומן בעבודה מול גורמים ממשלתיים, דוגמת ביטוח לאומי או מס הכנסה, תהיה הצעד הראשון בדרכנו להבטיח מימוש זכויות רפואיות מלא.

מעבר לכך, החוק הנוגע אל מימוש זכויות רפואיות הוא די מסורבל, וכולל לא מעט סעיפים קטנים אשר יכולים להשפיע על זכויות והטבות, גם למי שכבר הוכר כבעל אחוזי נכות. על מנת להתמצא במפה הסבוכה הזאת, ולהבטיח ניצול מלא של אחוזי נכות למטרת הקלות והטבות מהמדינה ומגורמיה השונים, יש צורך הכרחי להיעזר בשירותיו של מומחה מיומן ומקצועי בתחום. בסופו של דבר, רק יועץ מומחה בתחום של מימוש זכויות רפואיות יוכל להתאים לכל אדם בעל אחוזי נכות כאלה או אחרים את הדרך הטובה ביותר עבורו, באופן המתאים והמשתלם לו ביותר הן מהבחינה הביורוקרטית והן מבחינת היכולת לקבל הטבות והקלות בהתאם אל אחוזי נכות להם הוא זכאי.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות