מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

ארגון נכי צהל – מימוש זכויות

פורסם ע"י Eran סגור לתגובות

הארגון אשר הוקם בשנת 49 הנו אחד מעמודי התווך של הארגונים והעמותות התומכים והעוזרים לנפגעי צהל וכוחות הביטחון  בנושאים שונים כגון: מימוש זכויות רפואיות והחלמה. הארגון הנו ארגון חברתי וככזה מקיים בחירות, אחת לארבע שנים, לוועד הארגון. הארגון מקבל את עיקר תקציבו ממשרד הביטחון ומקרן הארגון ואחראי על כ- 50 אלף נפגעים ומשפחותיהם.

הארגון מחולק לחמישה מחוזות עקרים אשר אחראים על עיקר הטיפול: ת"א,  ירושלים,  חיפה, השפלה ובאר שבע. כחלק מטיפול בנפגעים הארגון הקים עם השנים את בתי הלוחם אשר ממוקמים ברחבי הארץ, ישנם כיום שלושה בתי לוחם בישראל ועוד שניים בהקמה: ת"א ירושלים וחיפה. בהקמה: אשדוד ובאר-שבע. בתי הלוחם אלו מתמחים בסיוע ושיקום של הנפגעים, מימוש זכויות רפואיות ועזרה סוציאלית לנפגעים. אומנם  ניתן למצוא בבתי הלוחם את מיטב הפיזיותרפיסטים והמשקמים, אך בתי הלוחם כבר ממזמן לא רק עוסקים בפן הפיזי של הנפגעים ובתים אלו הפכו להיות סוג של מתנסים קהילתיים, פרטיים, המאגדים בתוכם פעילויות שונות ומגוונות לנפגעים ולבני משפחותיהם.

הארגון אשר מופעל ברובו  על-ידי מתנדבים, דואג לנכי צהל הפזורים מאילת ועד נהרייה ועורך פעילויות שונות לציבור החברים בארגון. ארגון נכי צהל ושלוחותיו השונים מספקים לנכים את כל האינפורמציה הקשורה בתחום מימוש זכויות רפואיות מול הביטוח לאומי ומול גורמים נוספים, הארגון דואג לספק לחבריו מלגות לימודים ומלגות הצטיינות, כל זאת ועוד ממומן מקרן נכי צהל.  קרן זו אשר גדלה ונתמכת על-ידי ארגונים ועמותות שונות התורמים כספים נכבדים במטרה לעזור לאלו אשר נפצעו במהלך שירותם הצבאי. גיוס המשאבים נעשה באמצעות ערבי תרומות ובאמצעות תורמים פרטיים אשר רוצים לתמוך בנפגעים השונים.

ארגון נכי צהל הגדיל לעשות ואימץ את כל הנפגעים אשר נפצעו במהלך שירותם הצבאי. הארגון הפך מעוד ארגון תומך המייעץ ועוזר בנושאים שונים: מימוש זכויות רפואיות, הגשות תביעות לביטוחים ועוד.. לקהילה אשר מונה כ-48 אלף איש, אשר משתתפים בפעילויות שונות ונהנים מימי תרבות עם בני משפחותיהם.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות