מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

ביטוח זקנה – מימוש זכויות רפואיות

פורסם ע"י Eran סגור לתגובות

ביטוח לאומי כאחראי על קצבאות וסיוע לנזקקים בישראל עורך קצבה מיוחדת לאוכלוסייה המבוגרת בישראל. קצבה זו נועדה להבטיח הכנסה חודשית לנזקקים לה ובתנאי ששלמו את דמי הביטוח לאומי זמן מה כנדרש ושהנם תושבי ישראל.

בכדי להיות זכאים לקבל את הקצבה יש למלא טופס בעבור הביטוח לאומי , טופס אשר יאשר את כתובת מגוריך ואת מספר חשבון הבנק. במידה והנך חבר קיבוץ הנכסף יועבר למזכירות הקיבוצית, במידה והנך מאושפז במוסד הכסף יחולק בין המוסד לבינך. אם אינך יכול לגשת לסניף הבנק הקרוב לביתך ישנם שני  דברים חשובים שכדאי וחשוב לדעת:

1) במידה ולא תגבה את קצבתך לתקופה של שלושה חודשים – הביטוח לאומי יפסיק את תשלום הקצבה ותאלץ להגיש בקשה להקצאת הקצבה שוב.

2) במידה ואינך יכול פיזית לאסוף את הקצבה החודשית מהבנק או מסניף הדואר הקרוב לביתך, הביטוח לאומי יקצה מועמד ( לרוב קרוב משפחה ) אשר יקבל את הקצבה במקומך. – חשוב לזכור כי על הביטוח לאומי לאשר אדם זה.

במידה ונמצאת בלתי זכאי לקבלת הקצבה החודשית, ניתן להגיש ערעור על כך בבתי הדין האזוריים אשר נמצאים בערים הרשויות בישראל. את הערעור יש להגיש לא יאוחר משנה מיום קבלת החלטת הביטוח לאומי.

מימוש זכויות הקשישים

רשויות מקומיות

מקבלי קצבת הזקנה מקבלים הנחה של 25% בארנונה על דירתם, קשישים הדרים בדירה הגדולה מ-100 מ"ר יאלצו ליהנות מהנחה נמוכה יותר. אלו המקבלים את קצבת הזקנה בתוספת השלמת הכנסה ייהנו מהנחה של 100% בארנונה.

על מנת ליהנות מהנחה זו יש לפנות לרשויות המקומיות – פקידי העירייה,  אשר יפנו בהתאמה לביטוח לאומי במטרה לאשש את קבלת הקצבה החודשית, ולאחר מכן תתקבל ההנחה המיוחלת. אין צורך לפנות לביטוח לאומי לשם  כך.

משרד התחבורה

אזרחי ישראל בגיל הפנסיה נהנים מ-50% הנחה על כל כרטיסי התחבורה הציבורית ללא יוצא מן הכלל.

משרד השיכון והבינוי

משרד השיכון והבינוי הנו השלוחה המבצעת של ממשלת ישראל בתחום הדיור ומגורים. המשרד מסייע לזכאים בשני אופנים עיקריים: סיוע חודשי בשכר הדירה, סיוע חד פעמי בקניית הדירה. על מנת לקבל את הסיוע של המשרד יש לפנות לבנקים השונים למשכנתאות ולהוציא דרכם את תעודת הזכאות לסיוע. על-פי גובה הנקודות לו אתם זכאים, לפי חישוב פקיד הבנק על בסיס חישוב והנחיות ממשרד השיכון עצמו, תוכלו ליהנות מהלוואה עם תנאים מצוינים או קצבה חודשית לסיוע בשכר הדירה.

קופות חולים

מקבלי קצבה מביטוח לאומי זכאים להנחה של 50% לכל התרופות בכל קופות החולים.
מימוש זכויות רפואיות דרך מרכזי מימוש זכויות.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות