מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

ביטוח לאומי לעובדי המחנות בגרמניה

פורסם ע"י Eran סגור לתגובות

ביטוח לאומי בגרמניה – תשלום ביטוח לאומי למי שעבדו במחנות הריכוז (ההשמדה)

הביטוח הלאומי הינו מוסד יחסית חדש, והמדינה הראשונה בעולם בה הונהג ביטוח לאומי היא גרמניה עוד בשנת 1882 הנהיג אוטו פון ביסמרק ביטוח חובה מפני מחלות במפעלי תעשייה. ובשנת 1889 הביטוח כלל תאונות עבודה פנסיה וביטוח נכות. קשה להאמין שהמדינה שהפכה לגרמניה של היטלר הייתה בעצם המדינה הסוציאלית הראשונה.

בגרמניה בתקופת מלחמת העולם השנייה הונהג ביטוח לאומי באופן אבסורדי שולמו דמי ביטוח גם עבור היהודים שעבדו במחנות, לפני 8 שנים בעקבות קבלת "חוק עובדי הגיטאות" זכאים גם מי  שעבד במחנות ההשמדה של הנאצים בגרמניה, הגרמנים שילמו עבור כל העובדים במחנות ההשמדה ביטוח לאומי וכיום ניתן לקבל תשלומי ביטוח לאומי למי שניצל ושרד כגון מפעלים בגטו.

איך מקבלים א הקצבה מגרמניה? הפרוצדורה אומנם לא פשוטה, הפעם הבירוקרטיה הגרמנית עומדת נגד אלה שעבדו אך ישנם גופים ואנשים המתמחים בהגשת תביעות ביטוח לאומי בגרמניה. מרבית הפונים די מבוגרים ולמרות זאת מצליחים להתמודד עם הבירוקרטיה הגרמנית.

ניתן להגיש את התביעה באמצעות עורכי דין המתמחים בנושא או באמצעות המרכז למימוש זכויות רפואיות.

כמה מקבלים הזכאים לקצבה מגרמניה? הקצבה משתנה לפי התנאים הספציפיים של כל פונה. אם זאת הקצבה מחושבת רטרו אקטיבי משנת 97 כך שאפילו אם מדובר בקיצבה של 200 יורו לחודש יכולות להסתכם בעשרות אלפי יורו לפונה.

קצבה מהביטוח הלאומי הגרמני למי שעבד בכפייה בגרמניה ניתנה רק לפני שנים מעטות בשנת 2002 מאוחר מדי שכבר מרבית האנשים לא יוכלו להנות מפרות הביטוח הלאומי. אך צעד קטן זה יכול לעזור לאלו שזכאים.

 

 

 

 

 

 

 

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות