מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

האם כדאי לי לפנות אל ביטוח לאומי?

פורסם ע"י amit סגור לתגובות

עברתם תאונת עבודה. כעת אתם מתלבטים מה לעשות. האם באמת כדאי לדרוש מימוש זכויות רפואיות דרך ביטוח לאומי ? האם זה מוסד שבאמת מוכן להעניק קצבת נכות במידת הצורך?

כדי להבין זאת, כדאי קצת להכיר את לשון החוק. באופן עקרוני, ברגע שהצלחתם להוכיח מול גורמי ביטוח לאומי את מצבכם, הם מחויבים להעניק לכם קצבת נכות, קבועה או חד פעמית, על פי הכתוב בחוק. הסכמות של קצבאות נכות אלו, יכול להגיע עד לכדי אלפי שקלים מידי חודש. אז אם כל כך הרבה כסף יכול להגיע אליכם בגלל שעברתם תאונת עבודה, ברור שכדאי לפנות אל ביטוח לאומי. אבל איך בדיוק זה עובד?

לקבוע את המצב הרפואי והתפקודי

ברגע שפניתם אל ביטוח לאומי רצוי שקודם כל תכינו תיק מלא וכולל על מצבכם. באופן עקרוני רופאים מטעם ביטוח לאומי יבדקו את מצבכם, בהתאם לליקויי נכות שמהם אתם סובלים, אך כדאי גם לצרף חוות דעת של רופאים פרטיים שפניתם אליהם.

חשוב לציין, שאם עברתם תאונת עבודה, אתם אף זכאים לקבל הטבות נוספות דרך ביטוח לאומי. על פי החוק, אנשים שעברו תאונות עבודה זכאים לקבל פיצוי על ימי העבודה שהם איבדו בעקבות התאונה. בתחילה מי שמשלם את הפיצויים הוא המנהל, אולם לאחר מספר ימים ביטוח לאומי הוא האחראי על כיסוי זה. אם לאחר זמן מה הצלחתם להוכיח לביטוח לאומי, כי יש לקבוע לכם גם נכות תפקודית ולא רק רפואית – בהחלט תהיו זכאים לקבל קיצבת נכות.

אלו כמובן לא ההטבות היחידות. בין השאר מימוש זכויות רפואיות יכול להיעשות גם מול מס הכנסה. לצורך זה צריך כמובן שתהיה לכם הכנסה, אולם חשוב לדעת, כי קביעה של נכות תפקודית לא משפיעה על פטור של מס הכנסה, ורק נכות רפואית היא זו שקובעת במקרה זה. הנכות הרפואית שלכם צריכה להיות גבוהה יחסית (100% מליקוי אחד או 90% ממספר ליקויים), ולכן חשוב שתמסרו את כל הפרטים מראש לגורמים הרלוונטיים של ביטוח לאומי.

ואיך המרכז למימוש זכויות רפואיות יכול לעזור לכם?

אז הבנתם את חשיבות התביעה מול ביטוח לאומי במקרה של תאונות עבודה ומקרים נוספים, אבל איך המרכז למימוש זכויות רפואיות יוכל לעזור לכם בכל פניה? זה פשוט מאד. המרכז ל מימוש זכויות רפואיות מעסיק את מיטב אנשי המקצוע העוסקים בתחום של מימוש זכויות רפואיות. במרכז שלנו פועלים רופאים ויועצים רבים, שמתמחים בקביעת מצבים של נכות רפואית ואף תפקודית. אנחנו נכין לכם תיק מסודר עם כל הנתונים, ואף נגיש אותו בשמכם אל ביטוח לאומי. כך תוכלו לקבל קצבת נכות, פטור של מס הכנסה, ועוד הטבות רבות המגיעות לכם על פי חוק.

פנו כבר עכשיו אל המרכז למימוש זכויות רפואיות, ואנחנו נדאג עבורכם לתכנון וניהול של התהליך כולו.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות