מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

המדריך להגשת פיצוי בגין עוולה של מתנדב

פורסם ע"י Eran סגור לתגובות

המתנדבים

ארגון חברתי או גוף ציבורי אינו יכול  להתקיים ללא מתנדבים. אנחנו פוגשים אותם במסדרונות הבתי חולים, בבתי אבות, בבתי-הספר והגנים, בקיבוצים, בצבא ובמוסדות התמיכה והחיזוק לציבור בישראל בכלל.

המתנדב הנו אדם אשר פועל ללא שכר (לא כולל  החזרי נסיעות והוצאות אחרות הקשורות לפעילות ההתנדבות ), למען האחר, עם הפנייה מסודרת מאת גוף ציבורי מוכר, וההתנדבות נעשית למען תועלת הכלל / הציבורית.

מה עושים אם נפגעתי ממתנדב?

במידה ונפגעת ממתנדב והינך שייך לארגון או לגוף ציבורי, תחליה עליך לברר עם הנהלת המוסד / ארגון האם הנך זכאי להגיש תביעה בגין פגיעה.

איזה גופים מוסמכים לטפל בתביעה זו?

מי שנפגע ע"י מתנדב ואין לו זכות לקבל פיצויים או קצבה מאת גוף או אדם פרטי – יצטרך לפנות לוועדה מיוחדת אשר תמונה ע"י שר האוצר. וועדה זו הנה הוועדה  היחידה והאחראית לטיפול בתביעות אלו וחשוב להביא לתשומת ליבה את כל העדויות, הטיפולים והאישורים הרפואיים.

הגשת ערעור

במידה ונדחתה עתירתך או אינך מסופק מהתוצאת הוועדה שטיפלה במקרה שלך, הנך יכול לפנות לבתי הדין האזוריים לעבודה במטרה לשנות את החלטת הוועדה. רשימת בתי המשפט ניתן למצוא כאן.

סיכום

מתנדבים רבים משקיעים המון זמן ומאמץ על מנת להיטיב עם אחרים ולכן עלינו לדאוג לשלומם, לא תמיד זה נגמר בשביעות רצון מצד שני הצדדים. חשוב לעמוד מול הוועדה שמונתה ע"י שר האוצר וולוודא כי מקרים אלו יטופלו ע"י הגורמים המתאימים לכך ושמקרים כאלו לא יישנו.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות