מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

המרכז לזכויות רפואיות

פורסם ע"י Eran סגור לתגובות

המרכז לזכויות רפואיות בישראל כללי

ישראל כיום מונה מספר רב של נזקקים לעזרה וסיוע של המדינה, הסיוע לרוב הנו תמיכה פיזית וכספית. על מנת לקבל את ההכרה של המדינה על היחיד לעמוד בקריטריונים אותם הציבה המדינה ואשר נקבעו ע"פ החוקים השונים אשר הועברו בכנסת.

המרכז לזכויות רפואיות מאגד בתוכו תיקים רבים של מטופלים אשר פנו למרכז בעקבות אורך התהליך וחוסר ההבנה המקצועית הכרוכה בהכרה הנ"ל מול הרשויות. תיקים אלו מייצגים אנשים אשר זכאים לשירותים ולסיוע מהמדינה, בגובה ההכרה הנכון והמתאים להם אישית לפי תנאי בריאותם, ולאחר הגשת התביעה מול הגורמים האחראים לכך יזכו לקצבה חודשית אשר תשקף את הסיוע לה הם זכאים מתוקף החוק.

המרכז לזכויות רפואיות

ישנם חברות רבות הנקראות המרכז לזכויות רפואיות ולא תמיד ניתן להבחין בשוני בניהם. על מרכז כזה להיות מצוייד במיטב הרופאים אשר עבדו עבור המוסדות הממשלתיות השונות כגון: ביטוח לאומי, וועדות רפואיות, צה"ל ועוד. המרכז לזכויות רפואיות חייב לערוך בדיקות מקיפות עבור הלקוח ולאחר מכן להגיש חוות דעת מסודרת וערוכה אשר תציין בפני הלקוח את אופי הבעייה ואת גובה ההכרה מול הרשיויות, כמו –כן יגדילו לעשות המרכזים אשר יספקו מידע על הזכויות הנלוות עם הכרה זו.

חשוב מאוד לקבל את הסיוע המתאים מהרשויות, לאלו הזכאים לכך, סיוע זה יכול להקל על שגרת היום-יום ולעיתים לתת מזור למצוקות רבות כגון: עוזרת בבית, אשר תישלח מטעם המוסד לביטוח לאומי על מנת לעזור בבית ולתרום בנקיון וצחצוח הבית, או סיוע בשכר הדירה או רכישת מגורים, סיוע זה מקל על התשלום החודשי וכן עוזר כלכלית לאלו הנזקקים למציאת דירה בקומה ראשונה, אשר יקרה יותר.

כאמור בישראל נפגעים רבים הזכאים לסיוע מבניהם נפגעי תאונות דרכים, נפגעי פעולות איבה, ליקויי ראייה ושמיעה ונכים. אלו מהקבוצות הנזכרות לעיל המבקשים לקבל את מיטב ההכרה מול הרשויות ולדאוג למימוש כל הזכויות הרפואיות המגיע להם מתוקף החוק, יפנו לגורמים המוסמכים לכך כגון המרכז לזכויות רפואיות ויבקשו חוות דעת מהמומחים שם.

הרשויות בישראל נבנו מלכתחילה למתן סיוע ועזרה לנזקקים. תהליך ההכרה מולם הנו הכרחי לקבלת סיוע אך עם זאת יכול להיות ארוך ובלתי יעיל. חברות רבות מקצועיות קמו במטרה לעזור לאלו הנזקקים והזכאים להכרה זו, מטרת החברות למימוש זכויות רפואיות הנו לקצר את התהליך ולמקסם את מירב הזכויות להם אתם זכאים.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות