מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

המרכז למימוש זכויות רפואיות עוזר תמיד

פורסם ע"י Eran סגור לתגובות

לקבל קצבת נכות כללית

בתוך העולם של ביטוח לאומי, יש קצבת נכות מיוחדת אשר נקראת קצבת נכות כללית. מי זכאי לקבל אותה, ומה הקשר בינה לבין אחוזי נכות? כדי להבין עוד על הנושא של נכות כללית ושל מימוש זכויות רפואיות, ניקח מקרה לדוגמא – אדם אשר נקבעו לו אחוזי נכות בגובה של 55%, איבד זמנית את יכולת התפקוד של יד ימין ועובד בתור פסל – בהחלט יקבל קצבת נכות כללית. לעומת זאת, אדם שפנה אל ביטוח לאומי עקב מצב של אבדן שמיעה ואף שבר ברגל, ונקבעו לו אחוזי נכות בגובה של 65%, ועובד בתור עורך לשוני – לא יקבל קצבת נכות כללית (אם כי הוא זכאי לקבל קצבת נכות בסיסית עקב אחוזי נכות שנקבעו לו). איך זה קורה בעצם?

מימוש זכויות רפואיות של נכות כללית

כידוע, תפקידו של המוסד ששמו ביטוח לאומי, להבטיח רווחה כללית לכלל אזרחי מדינת ישראל. בין אם במקרה שהם מובטלים ובין אם במקרה שנקבעו להם אחוזי נכות – באחריותו של ביטוח לאומי לדאוג לשלם להם קצבת נכות בהתאם לקריטריונים שנקבעו. בתוך עולם הקצבאות, הקצבה של נכות כללית היא מיוחדת, שכן היא קשורה בעיקר לאבדן כושר העבודה של הנכה. יכול להיות שיקבעו כ50% נכות עבור נכה מסוים, אולם בעקבות ההוכחה, כי כושר העבודה שלו נפגם בצורה משמעותית (הוא מרוויח לפחות פי 2 פחות מלפני התאונה, והמשכורת הנוכחית שלו לא גבוהה יותר מ45% מהשכר הממוצע במשק) – הוא זכאי לקבל קצבת נכות כללית.

קצבת נכות כללית בעצם שמה לה למטרה לדאוג שאדם אשר חי ברמת חיים מסוימת – יוכל להמשיך ולשמור עליה. אנשים רבים התרגלו לנהל רמת חיים גבוהה, שכן הם כל החיים שלהם עבדו קשה, והרוויחו משכורת יפה. מצב שבו נקבעים אחוזי נכות, כמובן פוגם לעתים קרובות בכושר העבודה, וכך ההכנסות יורדות. אם לא מדובר במקרה של תאונת העבודה המעסיק אף לא מחויב להעניק פיצויים שונים. לכן ביטוח לאומי מעניק קצבת נכות כללית, לכל מי שאיבד את כושר העבודה שלו בצורה זמנית או קבועה, אפילו אם הנכות עצמה היא לא באחוזים גבוהים כל כך.


אם אתם מרגישים שגם לכם מגיע מימוש זכויות רפואיות בעקבות אבדן כושר העבודה, אתם בהחלט צודקים! לכן הוקדם המרכז למימוש זכויות רפואיות – כדי לתת מענה לכל מי שזכאי לקבל קצבת נכות כללית. אנחנו במרכז, עוזרים לכם בכל התהליך שצריך לנהל מול ביטוח לאומי, על מנת שתקבלו קצבת נכות שמגיעה לכם! אנחנו נעזור לכם עוד לפני שתלכו אל ביטוח לאומי, ונכין עבורכם תיק מסודר, כך שיקבעו אחוזי נכות רפואית ותפקודית שהולמים את המצב החדש שלכם.

אם אתם רוצים שיקבעו לכם אחוזי נכות מתאימים, ושאתם תקבלו כסף על מנת לשמור על רמת החיים שלכם – פנו כבר עכשיו למרכז למימוש זכויות רפואיות.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות