מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

המרכז למימוש זכויות רפואיות פה בשבילכם

פורסם ע"י Eran סגור לתגובות

זכויות רפואיות של תאונת עבודה

תאונות עבודה שגורמות למצב של נכות, הן מיוחדות מאד בתחום של מימוש זכויות רפואיות. נפגעי עבודה זכאים לקבל זכויות רפואיות מיוחדות, הטבות וקצבאות שונות. אבל לפני שנסביר על העבודה שיש לעשות מול ביטוח לאומי, נבין מהן תאונות עבודה. תאונת עבודה מוגדרת בתור מקרה שבו נפגענו והיה לכך קשר סיבתי עם מקום העבודה שלנו. תאונות עבודה יכולות להיות תאונות של ממש – כלומר אירוע חד פעמי שבו נפגענו, או התפתחות של מחלת מקצוע. מחלת מקצוע היא חשיפה ממושכת לתנאים מסוימים בעבודה שבסוף פגעו בנו, וגרמו לכך שאנחנו נפגעי עבודה.

לדעת לפנות אל ביטוח לאומי

אנשים רבים שעברו תאונת עבודה, לא ממהרים לפנות אל ביטוח לאומי. אנשים רבים חושבים שאם הם קיבלו מספר ימי מנוחה מקופת החולים וקיבלו את הפיצוי המתאים, כאן מסתיים הסיפור. אולם, אנשים רבים מגלים, כי בעקבות תאונות עבודה הם חווים מצב של אובדן כושר עבודה. לפעמים תאונות עבודה לא יהיו קשות מידי – אבל הן פוגמות במקומות מרכזיים בגוף שלנו, וכך גורמות למצב של אובדן כושר עבודה. לדוגמא, ניקח מצב שבו מספר מאצבעות היד שלנו נפגעו. על פניו, פגיעה קלה יחסית. אולם, אם העבודה שלנו דרשה דיוק בעבודת ידיים (יש דוגמאות לאינספור – מנתחים, פסלים, רתכים וכיו"ב), אנחנו בהחלט צריכים לפנות במהירות אל ביטוח לאומי לצורך מימוש זכויות רפואיות! אם אנחנו חווים מצב של אובדן כושר עבודה בעקבות תאונות עבודה, חשוב לדעת כי ביטוח לאומי צריך לפצות אותנו בהתאם, על מנת שנוכל להמשיך ולהתקיים בכבוד. זכויות רפואיות יכולות אף להיות הקלות כלכליות מסוימות. לדוגמא, אנשים רבים שחווים אובדן כושר עבודה, בכל זאת מצליחים למצוא עבודה בתחום שונה, אם כי במשכורת נמוכה יותר. יש מקרים שבהם נקבל הקלה בתשלום עבור מס הכנסה אם אנחנו נפגעי עבודה, ובכל מקרה חשוב שיהיה לנו את כל המידע. אבל איך נדע מה ביטוח לאומי צריך לתת לנו?


נפגעי העבודה לא צריכים להמשיך לחפש, מהיום יש כתובת לעבודה מול ביטוח לאומי – המרכז למימוש זכויות רפואיות. תאונות עבודה הן ללא ספק שינוי משמעותי במיוחד בחיים של כל אחד מאיתנו. יש צורך להתחיל לארגן מחדש את החיים שלנו, לשפץ את הבית, וללכת לטיפולים רפואיים רבים. במקרים כאלה – מימוש זכויות רפואיות מביטוח לאומי יכול בהחלט לעזור לנו. כדי שנקבל את מלוא הכסף שמגיע לנו, בין אם במענק חד פעמי או בקצבה קבועה, חשוב שנפנה למרכז למימוש זכויות רפואיות. במרכז יש מומחים בתחומי זכויות רפואיות עבור נפגעי עבודה, והם יכולים להביא לשינוי של ממש בחיים שלנו.

לא צריך להמשיך ולהתלבט, לפני שאתם יוצרים קשר עם ביטוח לאומי – פנו למרכז למימוש זכויות רפואיות, ותקבלו את כל הכסף שמגיע לכם.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות