מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

המרכז למימוש זכויות רפואיות

פורסם ע"י Eran סגור לתגובות

המרכז למימוש זכויות רפאיות - ישראל רקע

ישראל כמדינה המכירה באוכלוסיות שונות הנזקקות לה, מקצה חלק נכבד מתקציבה במטרה לעזור ולתמוך באוכלוסיות שלו. אוכלוסיות אלו מונות בין השאר את אוכלוסיית הנכים, משפחות מצוקה, הקשישים, נפגעי תאונות עבודה ועוד, אוכלוסיות אלו לרוב נתמכות הן פיזית והן סוציאלית, והמדינה עושה כל שביכולתה במטרה להקל על חיי היום יום של אוכלוסיות אלו.

אודות המרכז למימוש זכויות רפואיות

המרכז למימוש זכויות רפואיות פונה לאוכלוסיות הנזקקות לסיוע ועזרה רפואית. אומנם משפחות המצוקה זכאיות גם-כן לסיוע אך הסיוע בעבורם הנו סיוע סוציאלי-חברתי ולא רפואי גרידה.  המרכז מסייע לאלו הפונים אליו במתן עזרה משפטית ליגאלית ובמתן חוות דעת רפואית כגון: נכים ונפגעי תאונות עבודה.

היות והמרכז למימוש זכויות רפואיות מצוייד במיטב הרופאים בתחום ההכרה מול הרשויות הממשלתיות, הגשת תביעה באמצעות המרכז הנו תהליך קל וקצר יחסית לעומת הגשת תביעה דומה באמצעים פרטיים וללא סיוע רפואי מצד המרכז למימוש זכויות רפואיות.

הביטוח לאומי כמוסד ממשלתי אשר מקבל את סמכותו החוקית מחוק הביטוח לאומי (הנוסח המשולב – החדיש ) השתנ"ה 1995 מצריך את אלו המעוניינים לקבל את ההכרה המיוחלת בבעיותיהם הרפואיות, לעבור בדיקות רפואיות במוסדות רפואיים המוסמכים לכך על-ידי המוסד לביטוח לאומי, עמידה מול וועדות רפואיות אשר הוסמכו לכך על ידי המוסד לביטוח לאומי ועמידה מול וועדה רפואית במוסד הביטוח לאומי עצמו.

המרכז למימוש זכויות רפואיות שכר את שירותיהם של יוצאי יחידות אלו אשר צויינו לעיל ולכן הנו מתמחה ומבין בצורה הטובה ביותר את אופי המערכת. כיוצאי מוסדות רפואיים אשר הוכשרו על-ידי הביטוח לאומי, הרופאים במרכז למימוש זכויות רפואיות מכירים את הרופאים העוברים במוסדות הממשלתיות ואת אלו אשר עומדים בראש הוועדות הרפואיות, ובשל כך המרכז למימוש זכויות רפואיות יכול למצוא את הנוסחה המנצחת במטרה להקנות ללקוחותיהם את מירב ההכרה, ובכך את מירב הזכויות לה הם זכאיים.

סיכום

לא תמיד המרכז למימוש זכויות רפואיות זוכה בתביעה מול הרשויות הממשלתיות. אחוז נמוך מאוד מהתיקים נדחה בשל אי התאמה או בשל רצון הלקוח לקבל הכרה מלאה בנכות ושלא בצדק, על-כן הרופאים במרכז למימוש זכויות רפאויות חייבים לשאת ולתת עם הלקוחות במטרה למנוע זיופים או הונאות אחרות בגובה הנכות או הפגיעה, ולתת את הערכתם לתוצאות הגשת התביעה, יש לקחת נושא זה בחשבון, מדינת ישראל לא תעניק הטבות לאלו המזייפים את מצבם הרפואי.

חשוב להגיש תביעה מול הרשויות הממשלתיות במטרה לקבל את ההכרה כנפגעים, כך תוכלו לוודא כי הנכם זכאים למירב ולמיטב אשר המדינה יכולה להציע לכם, ובכך להקל עליכם ועל משפחותיכם.

מימוש זכויות רפואיות זה לא חלום

מי מאיתנו לא שמע על הסיפורים השונים של אנשים שקיבלו זכויות רפואיות שמגיעות להם? בכל עיתון אנחנו קוראים על אנשים שונים שפנו אל ביטוח לאומי, והצליחו לקבל עשרות ואף מאות אלפי שקלים. לנו זה תמיד נשמע כמו סיפורים מהאגדות, עד שיום אחד גם אנחנו נקלעים למצב של נכות, ואנחנו צריכים לפנות אל ביטוח לאומי. באותו רגע לפתע הנושא של מימוש זכויות רפואיות נעשה מאד חשבו לנו, ובצדק. היום בעזרת זכויות רפואיות, אפשר להמשיך ולהתקיים בכבוד, גם במקרה של אחוזי נכות גבוהים במיוחד.

איך מקבלים זכויות רפואיות?

מימוש זכויות רפואיות, הוא בסופו של דבר נגזרת של מרכיב אחד עיקרי – אחוזי נכות שנקבעו לנו על ידי ביטוח לאומי. בידי ביטוח לאומי מרוכז למעשה הכוח של קביעת אחוזי נכות לכל אזרחי המדינה, כמו גם הענקת קצבת נכות במידה והדבר מגיע להם על פי חוק. יודגש כי במידה ואנחנו לא באים בדרישה מיוחדת אל ביטוח לאומי, הוא יעניק לנו קצבת נכות בסיסית בלבד. אפשר לקבל זכויות רפואיות רבות, אם אנחנו מציגים בפני ביטוח לאומי את התמונה כולה. לדוגמא, קצבת נכות יכולה להשתנות משמעותית, אם נציג בפני ביטוח לאומי נתונים על בן הזוג שלנו. אם כושר העבודה שלנו נפגע, ואנחנו היינו המפרנסים העיקריים בבית – הקצבה יכולה לגדול בכ50%! מדובר בתוספת של כמה אלפי שקלים, מה שבהחלט יכול להקל על המצב שלנו. אפילו עקרות בית רבות שנקבעו להן אחוזי נכות, לא יודעות כי על פי חוק מגיעה להן קצבת נכות, שכן גם טיפול בבית, בסופו של דבר דורש מאמץ מסוים, ופעמים רבות עקרת הבית צריכה לשכור גורם מקצועי שיטפל כעת במשק הבית – מה שכמובן דורש עוד הוצאות כספיות.

מימוש זכויות רפואיות בהתאם למצבכם, עוזר לכם למעשה לחזור למסלול, ולמעשה לכסות על ההוצאות השונות הנלוות למצב הנכות החדש שנקלעתם אליו. עם זאת, קבלת קצבת נכות כמובן, דורשת מאיתנו להתעסק לא מעט זמן מול ביטוח לאומי – אנחנו נצטרך להוציא אישורים רבים, תעודות, אסמכתאות, אישורים ממקומות העבודה, דעות של מומחים רפואיים, והרשימה עוד ארוכה – אז איך מקבלים זכויות רפואיות שמגיעות לנו לפי חוק, ולא מבזבזים הרבה זמן וכסף?

המרכז למימוש זכויות רפואיות -  פנו היום

המרכז למימוש זכויות רפואיות איך זה עובד – כדי לקבל במהירות קצבת נכות שהולמת את המצב שלכם, מה אתם צריכים לעשות הוא לפנות בהקדם האפשרי . המרכז למימוש זכויות רפואיות בא למעשה לעזור לכל מי שנקבעו לו אחוזי נכות (או שעומד לפני שלב הקביעה), על מנת שהוא יוכל לדרוש מימוש זכויות רפואיות שמגיעות לו. גם אם נקבעו לכם אחוזי נכות, זה לא אומר שעכשיו אתם צריכים לשנות את איכות החיים שהתרגלתם אליה.

המרכז למימוש זכויות רפואיות, מלווה  ומיעץ לכם בכל שלב בנוגע למימוש של זכויות רפואיות שמגיעות לכם.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות