מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

הנחות בארנונה

פורסם ע"י Eran סגור לתגובות

הארנונה הנו המס של עריות הערים בישראל והרשויות המקומיות השונות, במטרה לקיים טיפול שוטף ובנייה מחודשת של השכונות תחת אחריותם. המס נקבע על-בסיס חישוב שנתי של הנכסים והנו מחושב על פי אופי הנכס. דירת מגורים לא תחושב באותו האופן של נכס משרדי או קרקע חקלאית.

לכל עריה ישנה פורמולה ושיטת גבייה משלה אך לכולם ישנה הנחייה להעניק הנלה לאלו הזכאים לה. נכים ובעלי מוגבלויות זכאים להנחות שונות מול העריות ומול הרשויות, וחשוב מאוד להתעדכן ולממש את זכותכם לכך.

תקנה 2 (2) לתקנות הסדרי המשק במדינה התשנ"ג 1993 קובע כי הנחה בארנונה תינתן לאלו שלא יכולים להשתכר ( מלבד הקשישים אשר תלויים בפנסיה ובביטוח לאומי ) עד גובה 75% משכרם.

שיעור ההנחה לנכים אלו הינו 80% לגבי שטח כל הדירה. לדוגמא: הארנונה השנתית של דירת 3 חדרים       ( אשר שטחה הכולל לא יותר גדול מ 150 מ"ר) במקום X בת"א הנה 10,000 ₪ בשנה. לאחר הנחה ישלם בעל הנכס 2,000 ₪ בלבד שהוא 166.6 ₪ בחודש.

לעומת זאת נכים בעלי דרגת נכות 90% ומעלה זכאים רק ל 40% הנחה בארנונה. בדוגמה לעיל נכה זה ישלם 4,000 ₪ בחישוב שנתי שהם 333.3 ₪ לחודש עבור אותה דירה במקום  בת"א.  לעסקים ניתנת הנחה משמעותית יותר לדוגמה: נכה צהל אשר הנו בעל עסק זכאי ל66% הנחה בארנונה על העסק שלו. על מנת לזכות בהנחה זו יש להמציא את האישורים המתאימים מהביטוח לאומי, משרד הביטחון או משרד ממלכתי אחר, אישור זה חייב להכיל: הכרה מול הביטוח לאומי בנכות ובגובה אחוזי הנכות, ואישור על הכרה מול המשרד ממלכתי האחראי לכך.

הארנונה נקבעת אחת לשנה ב-1 לינואר ומחייבת את בעל הנכס לשלם לרשויות המקומיות מס בשיעור הנקבע לפי אופי שימוש הנכס. חשוב מאוד להצהיר על אופי שימוש הנכס, משרדים לא מחושבים לפי אותו חישוב למגורים וכנ"ל להפך. יש לוודא כי הנכס ברשותכם רשום תחת הקטגוריה הנכונה.

המלצה על על אומגה 3 גילוי חדש מצמח מרווה. מחפשים פינוק ב – ספא בתל אביב?
המלצה לשיפוץ בית או דירה – שיפוצים בירושלים. צימרים בצפון צימרים בראש פינה נופש בישראל
שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות