מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

העתיד כבר כאן

פורסם ע"י Eran סגור לתגובות

חברת "ארגו טכנולוגיות", בשיתוף עם לשכת המדען הראשי של משרד התמ"ת, פיתחו אב טיפוס למכשיר קיים המיועד להולכת נכים והחזרת חלקים מהתפקודים היום יומיים שאותם איבדו כתוצאה מהנכות.

המכשיר פונה לאכלוסייה נכה הזקוקה לכסא גלגלים ומורכב ממספר מנועים וחיישנים אשר  מולבשים  על גופו של הנכה ויכולים לתמוך בו לחלוטין, במילים אחרות נכה כבר לא יצטרך להחזיק את עצמו במטרה למצוא ייצוב אלא המכשיר יעשה זאת במקומו.

חלק ממצוקתם של הנכים הנם תופעות הלוואי אשר נגרמות כשיתוק בחלקים מסויימים בגופם. נכים הזקוקים לכסא גלגלים ומוגבלים אליו, סובלים לרוב מפצעי לחץ כתוצאה מישיבה ממושכת. פצעים אלו הנם כואבים ומראיתם הנו בלשון המעטה, לא יפה. מצוקה נוספת הנה זרימת הדם ובעיות גב וכתפיים – כתוצאה מישיבה ממושכת.

הפיתוח יוכל לאפשר לאלפי נכים לקום ולעמוד ישר בזכות עצמם ובכך לעזור למחזור הדם, למנוע ולעזור בטיפול פצעי הלחץ, יישור הכתפיים והגב והחשוב מכל שחרור מנטלי ופיזי מהכסא עליו הנכים מעבירים, לצערם,  את מרבית זמנם.

היות והמוצר הינו אב טיפוס של פיתוח קיים יש לקחת את הפרסומים בערבון מוגבל, היות ואין אנו, או המתכנתים, או בעלי השליטה בחברה המייצרת יודעים מתי יצא מוצר זה לרכישה ע"י הצרכן הסופי, הזקוק למוצר זה כל-כך.

פיתוח המוצר וייצורו בארץ יגביר את ענף הטכנולוגיה בארץ, ייצר מקומות עבודה נוספים, ישפיע לחיוב  במצבה של מדינת ישראל בעולם במסחר, בתעשייה ובכניסת מט"ח והגברת פיתוח מוצרים משלימים ומכירתם. שוק הנכים הנו שוק בעל פוטנציאל רב ושימוש נכון בטכנולוגיה חדישה יכול "להחזיר לחיים" נכים רבים אשר זקוקים לפיתוחים אלו כל-כך.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות