מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

נכים רבים נאלצים במהלך ראיון העבודה להסביר ולהצדיק את יכולתם הפיזית המוגבלת ובשל כך לרוב, לפנות למשרות שאינן הולמות אותן ואינן ממקסמות את הידע אותו רכשו. בעלי עסקים רבים נאלצים לדחות את אלו אשר אינם יכולים פיזית לעמוד בדרישות העבודה ולא אחת מרגישים תסכול לנוכח אי התאמת המועמד לתפקיד רק בשל היותו נכה, לכן נכים רבים נאלצים להגיש תביעה אל מול ביטוח לאומי בנושא מימוש זכויות רפואיות במטרה להתקיים.

מהיום ניתן לקבל לעבודות משרד את אלו אשר אינם נהנים משני ידיים מתפקדות או במילים אחרות היכולת להקליד ולהשתמש בעכבר. לצידם של הגידמים נעמדה וואלארי לאנדאו (Valerie Landau  ) מתכנתנת בחסד, שתסכולם של הגידמים נגע לליבה. וואלארי אשר לא יכלה לעמוד מנגד יותר, החליטה להמציא את הכפפה אשר לא בהכרח חייב להיות מותאמת לגידמים ונכים, אלא יכולה לשמש בצורה מושלמת גם את אלו הסובלים מדלקות כרוניות בפרקים בידיים.

הכפפה אשר משמשת כמקלדת ועכבר אלחוטי מכילה את כל הפונקציות השונות של המקלדת והעכבר. בסרטון ניתן לראות אדם אשר משתמש בכפפה ולא בשל היותו גידם אלא בשל היתרון והקלות אותה מציעה הכפפה כתחליף למקלדת ולעכבר המסורתיים.

יכולת השימוש בכפפה הנה לכולם, קצב הלימוד והשליטה בכפפה שונה מאדם לאדם, אך לפי המידע בסרטון בזמן של כערך שבוע ניתן לרכוש את המיומנות ולהתרגל לחלוטין לאופן הכתיבה החדש.

הטכנולוגיה מתפתחת תמידית ועימה מגיעים שינויים שונים ולעיתים אף מיוחלים. נכים רבים וגידמים זקוקים לטכנולוגיה זו למטרות שונות כגון שימוש במחשב, בטלויזיה ובהמון אביזרים אותם אנו לוקחים כמובן מאליו.

המודעות הציבורית בשנים האחרונות עולה ומתגברת. החל מאוטובוסים עם יכולת הנמכה והרמה ( בשביל נוסעים נכים ) וכלה ברכבים ללא פדלים ורק לוחות מקשים – הטכנולוגיה מתאימה את עצמה לצרכיהם של האנשים.

מספר הנכים בעולם הנו אדיר ואינו יכול להילקח כמובן מאליו. ממשלות רבות משקיעות סכומי כסף אדירים בפיתוח ומחקר ובמתן סיבסודים לקהילות הנכים בארצם. מדינת ישראל נחשבת כיום למובילה בתחום ההיי-טק והרפואה. כמדינה רוויית נפגעים מפיגועים ומלחומות, הרופאים שלנו כבר ראו את הכל ויודעים לטפל טוב יותר מרופאים במדינות שכנות בסוגי פציעה שונים. לדעתי ניתן למקסם יכולת זו באמצעות פיתוחיים טכנולוגיים רפואיים ייחודיים לקהילת הנכים בעולם ובכך לייצא עוד מוצר מעולה מהבית  שלנו, כאן בישראל.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות