מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

זכויות רפואיות של נפגע מחלת מקצוע

פורסם ע"י Eran סגור לתגובות


כולנו קוראים על אנשים שעברו תאונות, שבעקבותיהן הם פנו אל ביטוח לאומי בבקשה שיקבע להם אחוזי נכות. אבל האם מימוש זכויות רפואיות שמור אך ורק למי שעברו תאונה חד פעמית?

התשובה היא כמובן שלילית. היום ביטוח לאומי גם מכיר בנפגעי מחלות מקצוע, כמי שחוו מצב של אובדן כושר עבודה, ומעניק להם אחוזי נכות רפואית ותפקודית גבוהים, ובהמשך כמובן גם קצבת נכות כללית, ועוד הטבות רבות במסגרת של זכויות רפואיות. אבל מהי בכלל מחלת מקצוע?

ההגדרה של מחלות מקצוע

מחלות מקצוע הן למעשה מצב שבו יש קשר סיבתי בין מחלה שהתפתחה אצל האדם, לבין העבודה שלו. הקשר יכול להיות בשל פעולות של ממש הכרוכות בעבודה (לדוגמא, אדם שעובד עם חומרים כמו כרום וכספית ועקב כך גופו חשוף לאדים מסוכנים), או בשל תנאים אחרים הנמצאים בסביבת העבודה (לדוגמא, אדם אשר עובד בסביבה בה יש רעש חזק מאד הגורם לליקוי שמיעה). חשוב לציין, כי ההוכחה של מחלת מקצוע לא קשורה בזמן מסוים, והיא יכולה להתפתח לאורך זמן קצר או לאורך שנים רבות.

כמו כן, חשוב לזכור שכמו בכל נושא אחר, גם פה ההוכחה העיקרית מול ביטוח לאומי, היא לאו דווקא ההוכחה כי אכן יש לכם מחלת מקצוע – זה אפשר להוכיח יחסית בקלות. אולם הקושי העיקרי הוא להוכיח שאתם נמצאים במצב של אובדן כושר עבודה. הכרה במצב אובדן כושר עבודה היא חשובה, משום שרק מצב זה יביא לכדי כך שתקבלו קצבת נכות כללית. לכן, צריך שלא רק יקבעו לכם אחוזי נכות רפואית, והכרה כללית במצב של מחלת מקצוע, אלא גם אחוזי נכות תפקודית.

מבחינת ההוכחה של מחלות מקצוע, כמובן שעליכם יש את האחריות להוכיח כי אכן התקיימו במקום העבודה שלכם תנאים שתרמו להתפתחות של מחלות מקצוע. ההוכחה כאן היא לא רק רפואית, כי אין ספק שזיהוי הבעיה הוא אובייקטיבי. חשוב להראות את מקום העבודה לאנשי ביטוח לאומי, להוכיח כי יש קשר ישיר בין התנאים שם – לבין המחלה שלכם.

המרכז למימוש זכויות רפואיות עוזר בתהליך ההוכחה

מימוש זכויות רפואיות הוא נושא אשר דורש טיפול מקצועי ומעמיק. אם גם אצלכם התפתחה מחלת מקצוע, אתם בטח חושבים שצריך הרבה זמן כדי שיקבעו לכם אחוזי נכות, ולקבל קצבת נכות כללית דרך ביטוח לאומי. המרכז למימוש זכויות רפואיות יעזור לכם לחשוב אחרת! המרכז עוזר לאנשים רבים, שיש להם מחלות מקצוע רבות, לקבל זכויות רפואיות רבות שמגיעות להם מביטוח לאומי.  אנשי המרכז יעזרו לכם להוכיח כי אתם נמצאים במצב של אובדן כושר עבודה, ויעזרו לכם לקבל קצבת נכות כללית.

אם קיים חשד שיש לכם מחלת מקצוע, אין טעם להתמהמה – פנו כבר עכשיו אל המרכז למימוש זכויות רפואיות, לצורך טיפול מהיר מול ביטוח לאומי.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות