מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

חופשת לידה

פורסם ע"י Eran סגור לתגובות

חופשת לידה

זוגות רבים לאחר הנישואים מתחילים את התהליך הארוך של גידול ילדים . מדינת ישראל שמה לעצמה מטרה לעודד את הילודה בארץ וכתוצאה מכך עוזרת למשפחות בתהליך ההריון, הלידה וגידול הילדים.

חופשת לידה הנה חופשה מוכרת מטעם המעסיק והמדינה, מטרת החופשה היא לעזור ליולדת לעבור את התקופה הקשה הן מבחינה הפיזית והן מהבחינה הנפשית. נשים רבות סובלות מסיפטומים רבים של עייפות ותשישות וחוסר יכולת לעבוד ונצרכות זמן ממושך לשהות בבית במיוחד בחודשים האחרונים לקראת הלידה. לאחר הלידה נשים אלו זכאיות  לזמן החלמה המוגדר בחוק כחופשת מחלה.

חופשת המחלה מוכרת בחוק. היולדת אינה מקבלת שכר מהמעסיק אך זכאית לקבל דמי לידה מהמוסד לביטוח לאומי.  אורך חופשת המחלה היה 12 שבועות עד לשנת 2007 וכיום  הנו 14 שבועות, רבים נוטים לחשוב כי מספר השבועות הניתן ליולדת הנו קטן ואינו משקף בפועל את זמן ההתאוששות מהלידה.

יולדת אשר אושפזה במהלך חופשת הלידה לתקופה העולה על שבוע ימים זכאית להאריך את תקופת הלידה בהתאם למספר ימי האשופז במידה ואינם יותר מארבעה שבועות.

כמו-כן יכולה היולדת לפצל את חופשת המחלה שלה ולעבוד תוך כדי או לאחר מכן ולצבור ימי חופשת לידה, יש ליידע את המעסיק בקשר לפיצול ולמלא את האישורים ההכרחיים מטעם הביטוח לאומי. לא ניתן לקבל את קצבת ביטוח לאומי במידה והנך מקבלת משכורת מהמעסיק.

מדינת ישראל עדיין יכולה להקציב זמן ארוך יותר, באירופה נהוגה שיטה סובלנית יותר כלפי היולדת ובמדינות מסוימות כגון נורווגיה החופשה יכולה להגיע גם ל – 42 שבועות. באנגליה לעומת זאת חופשת הלידה הנה 26 שבועות וככלל האיחוד האירופאי עוד לא קבע זמן מוגדר לכל מדינות האיחוד וכל מדינה מנהיגה זמן אחר לתושביה.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות