מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

מדריך כללי להגשת תביעה בביטוח הלאומי

פורסם ע"י Eran סגור לתגובות

מדריכים למימוש זכויות בביטוח הלאומי:

נפגעתם בעבודה, ת"ד (תאונת דרכים), אירוע טרור, מחלה בעבודה, או אירוע חיובי כגון הריון, קצבת ילדים.

המדריכים הבאים באים לעזור לנו להבין מה עלינו לעשות עכשיו:

הביטוח הלאומי הינו מוסד מסודר ולרוב אנו זכאים להטבות גם בגופים נוספים מעבר לביטוח הלאומי. מדריכים אלה באים להסביר את התהליך שאתם הולכים לעבור בביטוח הלאומי להשלים את המידע והטפסים החסרים. חושב מאוד כאשר מגישים תביעה לביטוח הלאומי להקפיד ולמלא את כל הטפסים תלושי שכר או כל מידע אחר שצריך לצרף. מילוי לא מלא של טפסים או חוסר במסמכים עשוי לעקב את התביעה או אף לגרום לדחותה.

מקור מידע נוסף תוכלו למצוא במאמרים על זכויות רפואיות ובחוקים ותקנות הרלוונטיים לזכויות בביטוח לאומי.

הגשת התביעה:

יש לבחור את סוג התביעה שעלינו להגיש:

מועדים:

לכל תביעה יש מועד להגשה, חשוב ולהגיש את התביעה בהקדם האפשרי בכדי שגם במקרה של עיכוב לא תהיה דחייה אוטומטית בעקבות הגשה מעבר למועדים.

ביצוע הטיפול בסדר הנכון:

לצורך קבלת הכרה מאת המוסד לביטוח לאומי יש להקפיד ולפעול על פי ההנחיות, לרוב לאחר האירוע שגורם לפגיעה יש לפנות לרופא לצרף מסמכים ולהגיש את התביעה הראשונית. חשוב להקפיד ולמלא את כל השלבים.

מילוי טפסים וחתימות:

חשוב למלא את הטפסים במלואם, שדות שאינם רלוונטיים יש למחוק בקו אלכסוני, במידה והשאלה אינה מדויקת יש להוסיף בהערות את תמצית הפרטים לדוגמא אם רשום האם התאונה אירעה במפעל (מקום העבודה), והתאונה אירעה בזמן שתיקנת עמוד טלפון (העובד הוא טכנאי טלפונים), אז לפרט שזה היה בזמן תיקון עמוד טלפון חיצוני. חשוב מאוד לתת למעסיק למלא את החלק הרלוונטי עבורו ויש לחתום בחתימה וחותמת.

באיזה מדריך להשתמש?

שלב הראשון הוא החשוב ביותר והוא לאבחן את הפגיעה לתביעה הנכונה שצריך להגיש לצורך מימוש הזכויות בביטוח הלאומי.לדוג' מורה שאיבד את מיתרי הקול צריך להגיש תביעה של תאונת עבודה או מחלה מעבודה. יש לקרוא את התנאים ולהגיש את התביעה הנכונה לפי ההנחיות לעיל. ישנן חברות ואנשי מקצוע שעשויים לסייע בשלב זה ע"י ייעוץ ראשוני ללא תשלום במימוש זכויות רפואיות בביטוח לאומי.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות