מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

מטריה אחת לכל אגודות הנכים בישראל

פורסם ע"י Eran סגור לתגובות

במדינת ישראל חיים כחצי מליון נכים ילדים, נשים וגברים אשר סובלים מנכויות שונות ואשר נאלצים להתמודד עם המחלה ועם הההשלכות שלה בחיי היום יום.

בארץ ישנם אירגונים רבים אשר עוזרים ותומכים בנכים אלו. הארגונים השונים מתיימרים להתמחות, כל אחת, בסוג נכות שונה ואין מי שירים את הכפפה ויאגד את כל האגודות תחת מטרייה אחת.

אומנם ישנה את הבעייה הלוגיסטית של חיבור חברות, אגודות ומלכ"רים, אבל בעייה זו הינה שולית ובמידה ויימצא פתרון נכון והולם, ההליך הפרוצדוריאלי יהפך לבעייה משנית וזניחה.

בין הנכויות השונות ישנם לפעמים פערים אשר אינם ניתנים לגישור. לדוגמא: כסא גלגלים לנכה לא יוכלו לעזור לנכה הסובל מליקוי שמיעה בדוגמא הקיצונית. יכול להיות שכסא גלגלים לנכה גם לא יוכל להועיל לנכה הסובל משיתוק או ניוון שרירים, אבל כסא גלגלים הנו בכל זאת אותו כסא גלגלים, פחות מורכב או עם יותר אפשוריות מכשור ואלקטרוניקה, זה לא מה שמשנה את המוצר מבחינה מהותית ולכן לא  ניתן להסביר למה האגודות אשר נזקקות לכסא גלגלים לא מתאגדות סביב מוצר זה.

יתרון נוסף הנו במידה והאגודות יתאגדו, לנו הישראלים יהיה קל יותר לתרום כי אנחנו נדע שיש חברה אחת / אגודה אחת / מלכ"ר אחד אליו נפנה את הוראות הקבע שלנו. כיום המצב הנו בכי רע ורק אגודות אשר מוציאות מסע פרסומי יקרני ובזבזני או דואגות לתת אחוזים לאנשי השיווק והפרסום בקרב החלונות הגבוהים של בעלי ההון – הם אלו שמחזיקות בתקציב טוב וקבוע. אגודות אשר לא משתמשות בטכניקות שיווק הנזכרות לעיל נאלצות לתמוך בנזקקים אך ורק "נפשית" ופחות כספית – פיזית.

יתרון ייחודי בקיבוץ האגודות יהיה פתרון המתנדבים. מתנדב באשר הוא הנו אדם בעל סבלנות ורצון לתרום לקהילה בכל המובנים ובכל האפשרויות הפתוחות בפניו. כיום כל אגודה מגייסת ומצרפת לשוריותיה מתנדבים שונים. מתנדבים אלו גם רשומים בעמותות אחרות אך לרוב נאלצים להתנדב רק במקום אחד עקב בעיות לוגיסטיקה ושינוע ממקום למקום.

הביטוח לאומי והמשרדים הממשלתיים נאלצים לעבוד עם כל אגודה בנפרד וליצור ערמות של ניירת וטפסים. בעתיד במידה והצעה זו תצא לפועל, הממשלה לא תצטרך לערוך רישומים שונים על האגודות השונות אלא בנקודה אחת ובזמן אחד יועברו התשלומים, האישורים, הסיבסודים, ההטבות, הקצבאות לכל הנזקקים לה. בלחיצת כפתור אחת.

לסיכום נציין כי מלבד שירות יעיל יותר וחסכון אדיר בכח אדם ובמתנדבים, חסכון אדיר לממשלה ולמשרדים השונים המטפלים בנכים ובזכויותיהם, המרווחים הכי גדולים יהיו הנכים עצמם. הנכים אשר עד היום המיוחל יאלצו ליצור קשרים עם האגודות השונות, להכיר מתנדבים חדשים ולהילחם על מתן זכויותיהם מול כל הגורמים, יוכלו ביום מן הימים לגשת לסניף האזורי שלהם ולקבל את הכל מכל כל, מבלי למלות עוד ועוד טפסים, לפנות לכל גורם ואגודה בדרכה שלה.

אז שמשהו, בבקשה, בשם כל הנכים בארץ, ירים את הכפפה ויאגד את כל האגודות וידאג שתהיה אגודה אחת אשר מורכבת מאגפים שונים וממחלקות שונות הדואגות לנכים ותעבודנה כיחידה אחת, כי כולנו כאן בשביל לעזור לנכים למימוש זכויותיהם. לא?

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות