מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

מימוש זכויות רפואיות

פורסם ע"י Eran סגור לתגובות

כללי

ישראל כמדינה רווית מלחמות ותאונות דרכים נאלצת להתמודד לא אחת עם אוכלוסיית הנכים ונפגעי תאונות הדרכים המגישים את תביעתם למוסד לביטוח לאומי במטרה לקבל את הכרתה של המדינה בדבר פציעתם / פגיעתם ובכך לזכות בהטבות ייחודיות אשר מוקנות על-ידי המדינה כחלק מחוק המוסד לביטוח לאומי ( הנוסח המשולב ) תשנ"ה 1995.

חלק מהגשת התביעה הנה הזכות למימוש זכויות רפואיות אשר מקנות לנפגעים ולנכים זכויות בקרב הרשויות השונות בישראל. הגשת התביעה הנו נושא מסובך ואינו פשוט ומצריך עזרה מקצועית רבה בעניין ובשל כך נוטים רבים מהנפגעים להשתמש בשירותם של חברות שונות המתמחות במימוש זכויות רפואיות.

סבתא ונכדה חוגגות לאחר זכאות בקצבה

 

מימוש זכויות רפואיות

מימוש זכויות רפואיות הנו מושג רפואי המקנה לזכאים את העזרה ואת הסיוע אותה הקצתה המדינה לשם כך. סיוע זה שונה מתובע לתובע ומורכב ממאפיינים שונים הכוללים הכנסה קודמת, אופי הפציעה, טיפולים רפואיים וכמובן אופי הגשת התביעה. הגשת התביעה הנה חלק אינטגראלי בגובה הקצבה אותה ישיג התובע וזאת היות והוועדה הרפואית הבודקת את ממצאי התביעה קובעים את גובה הפציעה ואת גובה הקצבה לפי תוכן התביעה אותו הגיש התובע. לכן חשוב מאוד לוודא כי התביעה תהיה מוגשת בצורה הנכונה כך שהוועדה בעת התכנסותה תוכל לתת את המרב לתובע.

אלו אשר חלה החמרה במצבם הרפואי או אשר אינם מרוצים מהחלטת הוועדה יוכלו להגיש ערעור על ההחלטה וזאת ניתן לעשות רק לאחר חצי שנה מיום הגשת התביעה הראשונית או במידה והורע מצבו הרפואי של התובע, ולשם כך יש להביא הערכות רפואיות מהמוסמכים לכך, קרי, רופאים אשר אושרו על-ידי הוועדה הרפואית.

תובע המעוניין להתחיל את התהליך של מימוש זכויות רפואיות לא על-ידי חברות המתמחות לכך, יאלץ להשקיע זמן רב ומחקר בנושא מימוש זכויות רפואיות מול גורמים ממשלתיים בישראל, אך אין זו משימה בלתי אפשרית.

חשוב מאוד להיות מסודרים בהפניות הרפואיות ובחוות הדעת של המומחים השונים. יש לוודא כי המומחים אשר סיפקו את חוות הדעת הנם מומחים המאושרים על-ידי המוסד לביטוח לאומי ולשם כך יש ליצור קשר עם המוסד לביטוח לאומי במטרה להשיג את הרשימה העדכנית של המומחים המאושרים לתחום בו הנכם מגישים את התביעה.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות