מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

מס הכנסה 2009 – פטור לנכים

פורסם ע"י Eran סגור לתגובות

מס הכנסה הנו מס אשר מדינת ישראל גובה מתושביה ומייעדת אותו לטובתה הכללית של מדינת ישראל ומהווה הכנסה עקרית למדינת ישראל. מס הכנסה מקנה פטורים שונים לנכים המוכרים ע"י הביטוח לאומי כנכים, ולכן יש להשיג את האישורים הרלוונטים מהביטוח לאומי במטרה להשיג את הפטור המיוחל.

מס הכנסה מעדכן מידי שנה את חישובי המס וניתן להוריד למחשב את "פקודת המס" לשנה הנוכחית וללמוד כיצד מס הכנסה מחשב את ההכנסה ואת חישובי הפטור וההנחות.

סעיף 9(5) לפקודת מס הכנסה קובע כי ישנו פטור מלא במס הכנסה לעוורים ולנכים בשיעור בשיעור של 100%, או לסובל מ90% נכות מפגיעות באברים לפי חישוב מיוחד. הפטור הנו עד לגובה של סכום 546 אלף בחישוב שנתי.

מס הכנסה נותן פטור על הקצבאות המוענקות לנכי מלחמה ונפגעי איבה או למי שתלוי בפרנסתו בחייל שמת עקב פעולות מלחמה .

נכה הסובל מנכות ברגליו זכאי לקבל פטור מלא על הרכב אותו רכש, כמו כן ישנו פטור על קצבת ניידות ו/או מענקים חד פעמיים אשר התקבלו מביטוח לאומי.

סעיף 9(6ג) לפקודת המס מקנה פטור מלא על הקצבאות המוענקות לנכים אשר נפגעו במהלך עבודתם, או למתנדב אשר נפגע עקב פעולת התנדבות.

נכה המקבל את קצבתו מחוץ לארץ ( ולא משנה מאיזו מדינה) מקבל פטור מלא על הקצבה.

חייל/ת אשר שירתו בצה"ל מעבר ל12 חודשים ושוחררו מהצבא מטעמי בריאות ו/או נכות זכאי ל 1/12 נקודות זיכוי בחודש. ישל לוודא כי בידך האישורים המתאימים לכך, במילים אחרות אישורים על נכות והכרה מצה"ל על כך חתומים ומאושרים ע"י משרד הבטחון.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות