מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

מס רכישה

פורסם ע"י Eran סגור לתגובות

מס רכישה הנו מס אשר משולם למדינה בעבור רכישת מקרקעין, מס זה הנו חד פעמי עבור כל קנייה ואינו ניתן לשינוי. המושג מקרקעין הנו מושג הכולל בתוכו בתים פרטיים, דירות מגורים, מגרשים חקלאיים וחנויות. מס הרכישה מתווסף לתשלום כלומר חוץ מהתשלום למוכר תצטרכו להפריש עוד סכום ( נכבד  ) למדינת ישראל.

גובה המס מתעדכן כל שנה והאחראי לעדכונו הנו שר האוצר. מס הרכישה הנו מס מדורג זאת אומרת שלכל סכום יש את המס שלו ולכן כדאי להתעדכן כמה עליכם לשלם עבור קניית הבית. כיום עד לסכום של מליון ו – 25 אלף שקל ( מחיר הקנייה ) ישנו פטור מלא. על כל שקל נוסף, עד לגובה סכום של מליון ו-445 אלף שקל, יש לשלם 3.5%, במילים אחרות שלוש וחצי אגורות על כל שקל.

תקנה 1 לתקנות מס רכישה מגדירה מהו הנכה אשר ייהנה מהקלה בתשלום :

נכה תאונת עבודה אשר מקבל מביטוח לאומי קצבה ומוכר באחוזי נכות של לפחות 50%, נכה אשר ביטוח לאומי קבע לו דרגת נכות של 75% לפחות או שאינו יכול להשתכר, נכה תאונות דרכים ( בעל אישור מיוחד ממס הכנסה )  בעל אחוזי נכות של לפחות 50%, קטוע יד או רגל בעל 50% נכות.

על מנת לקבל את ההכרות המצוינות לעיל יש להתחיל תהליך של מימוש זכויות רפואיות מול הביטוח לאומי. תהליך זה הנו ארוך ולעיתים אף מסורבל ויכול להמשך תקופה ארוכה. מימוש זכויות רפואיות מול הביטוח לאומי דורש ידע והבנה מקצועית ולכן מומלץ להתייעץ עם הגורמים הממשלתיים המתעסקים בתחום והחברות הפרטיות.

ניתן לקבל הנחה על מס הרכישה ובלבד שהנחה זו תהיה פעמיים בלבד לאדם יחיד. במידה וכבר מכרת את דירתך ואתה מעוניין בהנחה נוספת, חשוב להתייעץ עם גורמים משפטיים המוסמכים לכך, כך שלא תחרוג מהפעמיים המותרים לך על פי התקנה הבאה:

תקנה 11(א) לתקנות מס רכישה

א) מכירת זכות במקרקעין לנכה, לנפגע או לבן משפחה של חייל שנספה במערכה לשם שיכונם חייבת במס רכישה בשיעור של 0.5%, ובלבד שחיוב במס רכישה בשיעור של 0.5% כאמור לא יינתן לאדם אחד אלא שתי פעמים בלבד.

פטור או הנחה במס הרכישה הנו אחד מההטבות הניתנות לאלו אשר החלו את תהליך מימוש זכויות רפואיות מול הביטוח לאומי והמוסדות הממשלתיות. מס רכישה הנו מס אשר המדינה גובה בעבור קניית דירות וחשוב מאוד לוודא כי הנך זכאי להנחה בו. מכיוון שמחירי הדירות כל-כך גבוהים כל חצי אחוז הנו משמעותי ובעל ערך כספי רב.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות