מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

הזכויות שלכם מנכות כתוצאה מפגיעה בעבודה

פורסם ע"י admin סגור לתגובות

המונח של תאונת עבודה, זוכה היום לאפקט תקשורתי רחב מאוד. כל יום אנו קוראים כתבות בעיתונים, או שאנו עדים לפרסומות בטלוויזיה לגבי זכויות של אנשים שנפגעו כתוצאה מתאונת עבודה כזו או אחרת. חשוב להגדיר, מהי תאונת העבודה על פי הנהלים המקובלים במוסד לביטוח הלאומי. אם נגדיר את המונח תאונת עבודה, הוא בעצם אירוע בלתי מתוכנן ואף פתאומי שהתרחש תוך כדי או עקב עבודתו.

ישנן תאונות עבודה שהן קלות יותר, אך יש כאלה הגורמות נזק גופני או נפשי. יש להוכיח כי התאונה נגרמה במקום העבודה ולא במקום אחר שאינו קשור למקום העבודה. גם אם אדם בדרך הלוך או חזור לעבודה ואירעה תאונה, דבר זה ייחשב כתאונת עבודה לכל דבר ועניין. יש לציין, כי כאשר אדם נפגע מתאונת עבודה והוא אינו יכול להמשיך לעבוד יותר, ההשלכות הן כלכליות, היות ומשפחתו לא תוכל להתקיים ברמת החיים כמו בימים בהם עבד אותו אדם והיה בעל כושר עבודה.

דע את זכויותיך כנפגע עבודה!

מדינת ישראל, מגדירה את הזכויות של נפגעי העבודה. מי שנחשב כנפגע עבודה, יהיה זכאי להטבות מיוחדות גם על פי המוסד לביטוח לאומי. הקושי הוא ניכר, כאשר מדובר על נפגע עבודה. זכויותיו הראשונות של נפגע העבודה הוא, תשלום "דמי פגיעה" מהמוסד לביטוח הלאומי שתשולם, 90 יום מיום הפגיעה.

יש לפנות לסניף ביטוח הלאומי הקרוב אל מקום מגוריו של נפגע העבודה, בצירוף מסמכים המעידים על אובדן כושר עבודה, אשר מגדירים את פרק הזמן שאין ביכולתו של הנפגע לעבוד. גם לאחר שקיבל הנפגע, במשך 90 יום את דמי הפגיעה, מיום הפגיעה בעבודה, ואם הנפגע סובל מדרגת נכות כלשהי, יהיה זכאי הנפגע, לקבל מענק נכות חד פעמי או קצבת נכות חודשית קבועה בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו לו בוועדה הרפואית וזאת, אם הנכות הוכרה בדרגת נכות של 10% ומעלה.

במה תלויה העלאת אחוזי הנכות של נפגע עבודה?

על פי תקנות של הביטוח הלאומי,נפגע עבודה אשר הצליח להוכיח כי בנוסף לפגיעה עצמה נפגע גם כושר עבודתו, יוכל להגדיל את אחוזי הנכות ב 50% נוספים (למשל מ 20% ל 30%) , זאת בהתחשב במצבו הרפואי, גילו, מינו, השכלתו ועוד. נפגע שזכאי למענק, ואחוז הנכות שלו, נמוך מ-20%, הוועדה הרפואית, אינה רשאית להעלות את דרגת נכותו. נפגע העבודה במצב זה, אינו יוכל לעבור ממצב של זכאות למענק לסטטוס של מקבל קצבה חודשית. ייתכן מצב שהוועדה הרפואית תוכל לקבוע, כי ישנן בעיות רפואיות לנפגע העבודה לפני תאונת העבודה שרק החמירו את מצבו הרפואי. פגיעות כאלה, יש להן השלכות ניכרות על גובה הנכות ועל שיעורי הקצבאות שמגיעים לאותו נפגע עבודה.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: תאונות עבודה

סגור לתגובות