מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

אתמול בלילה הייתה אחת מהתחרויות הטובות ביותר באולימפיידת החורף לנכים, 15 קילומטר לגברים, CROSS COUNTRY  בישיבה ואי אפשר היה להתעלם מהעוצמה אותה הקרינו הספורטאים.

אלו מבנינו חובבי הספורט ובמיוחד את מקצועות החורף, יוכלו להעריך את היכולת הנפשית של האתלטיים הנכים באולמפיידה הנוכחית. לרבות  הקור הבלתי נסבל, הטיפול והצורך בעזרה תמידית, הבעיות הרפואיות ועוד המון פרמטרים קריטיים לחיי היום יום של הנכים – אי אפשר שלא להתרגש מההקרבה ומהסיכון אותו לוקחים הספורטאים הנכים במשחקי האולמפיידה.

הספורטאים מהמדינות השונות לא הפסיקו להדהים את הקהל ואת הצופים, למרות כל הקושי שבדבר ואפילו שניתן היה לראות שאי אפשר פיזית לבצע את הפעולות השונות, הספורטאים הנכים הצליחו לעשות את הבלתי ייאמן והגיעו לקו הגמר, אחד, אחד. מהבחינה הטכנית של בניית המסלולים – הספורטאים הנכים לא זכו להנחה ולמעט שינויים קלים הנכים התחרו באותם מסלולים שחבריהם האתלטיים התחרו בהם לפני שבועות מספר.

הנשים במסלול העשרה קילומטר לא תמנו את ידם בצלחת ג"כ, קולט בורגונג'א הקנדית בת ה-48 סיימה במקום השלישי והביאה שמחה והמון כבוד לארצה המארחת את האולמפיידה הנוכחית.

את השידורים החיים ניתן לראות כאן ו  / או באתר הבית של אולמפיידת החורף לנכים בוונקובר.

במדינת ישראל לצערינו עדיין לא יורד שלג ברוב הארץ ואלו המעטים אשר רוצים לגלוש חייבים לנייד את עצמם למגרש המשחקים החורפי היחידי בארץ, החרמון. לא רק שאין יותר מידי זמן להתאמן ולתרגל, כי עונת השלג בארץ הנה קצרה ומשתרעת לא יותר  מכמה שבועות בלבד, בטח שאין מקום באתר החרמון עצמו לבנות מסלול מיוחד ונפרד לבעלי מוגבלויות.

הכניסה לאתר הינה  עצמאית והמחיר אינו כולל השכרת הציוד ולכן אילו המשוגעים על סקי יקנו את הציוד הנדרש ויביאו איתם מהבית. ציוד לנכה הנו ציוד מיוחד אשר נבנה ע"פ דרישות אישיות ואינו ניתן להעברה ( לרוב ) בין ספורטאי אחד למשנהו.  הציוד עצמו הינו יקר ולא ניתן להשיגו בארץ.

הוועד הפראולימפי הישראלי – של התאחדות לספורט נכים בישראל מציג מגוון אפשרויות:

  • מסעי אופניים של ארגונים שונים בניהם נכי צה"ל
  • ליגת על בכדורסל
  • ופעילויות שונות

חבל שבארץ לא מפתחים יותר את ענף הספורט לנכים אבל איך אפשר להאשים את המדינה אם עדיין לא בנו משרד ספורט ותרבות כמו שצריך וחוץ ממכבי ת"א ואולי איזה קבוצה או שתיים מהכדורגל ( תלוי את מי שואלים ) אין יותר מידי ספורט בארץ….. וחבל.

את השידורים החיים ניתן לראות כאן ו  / או באתר הבית של אולמפיידת החורף לנכים בוונקובר

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות