מימוש זכויות הנכים בישראל

מימוש זכויות רפואיות

ציוד נלווה לנכים

פורסם ע"י Eran סגור לתגובות

כיום בישראל ישנם רבים הסובלים מנכות כללית או מאחוזי נכות. ציבור זה המורכב מנפגעי תאונות דרכים, חיילים שנפגעו במהלך שירותם הצבאי, נפגעי פעולות איבה ובעלי מום מולד, הנו ציבור ייחודי ובעל צורך באמצעים נלווים על מנת לנהל אורח חיים תקין וכביכול נורמאלי.

כניסה ויציאה למקלחת דורשת התאמת ידיות מתאימות לכך, תותבות ומקלות הליכה, כולם נכללים תחת אותה קטגוריה של אביזרים משלימים/נלווים לציבור הנכים בישראל. הנכים, אשר מקבלים את הכרתם מהביטוח לאומי וככאלה נאבקים להכרה ציבורית ולגישה חופשית והעלאת נושא הנכים למודעות הציבור הישראלי, נאלצים לא אחת לספוג יחס מזלזל מצד הרשויות ומצד העסקים הפרטיים.

בשנת 2007 הפסיק מכון לואיס, הממוקם בבית החולים תל השומר והספק הבלעדי של מוצרים נלווים לציבור הנכים בישראל בזמנו, את חלוקת המוצרים בעקבות חוסר בתקציב.  חוסר זה גרם לכ-1000 נכים לחכות עד שיגיע ציוד הולם את דרישותיהם ואשר יכול להקל כל-כך על חיי היום יום.

בישראל ישנם עסקים פרטיים רבים אשר מייבאים ציוד ואבזור לנכים ולבעלי אחוזי נכות. עסקים אלו הם פרטיים ולא ניתן לקבל החזר מלא על ההוצאה הכרוכה בקנייה בעסק שכזה. עצוב ומכפיר לציין כי העסקים הפרטיים מייבאים לישראל את הציוד הטוב והחדיש ביותר כיום בתחום הציוד הנלווה לנכים ולבעלי נכויות, בעוד משרדים ממשלתיים וספקיהם נאלצים להתמודד מול העסקים הפרטיים בתחרות ללא הצלחה.

הביקוש לציוד נלווה גדל מיום ליום  בעקבות הזדקנות האוכלוסייה, מחלות שונות ( כגון סכרת )  והצורך באביזרים נלווים, עלייה במודעות ציבור הנכים על ציוד חדיש ומשוכלל אשר יכול לעזור להם במשימות המוטוריות ובחיי היום יום. כניסתם של משווקים ובעלי עסקים מגביר את מודעות הציבור לציוד חדיש ומשוכלל, וכיום כאשר ישנם כל-כך הרבה פעילויות לציבור זה ניתן להשוואת תנאים של נכי צהל עם נפגעי תאונות דרכים ולפנות לרשויות האחריות כגון מרכזים המתמחים בנושא מימוש זכויות רפואיות במטרה להגדיל את התנאים.

שתף ב:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • RSS
  • Add to favorites
  • Twitter
קטגוריות: מס הכנסה

סגור לתגובות