top of page

הזכויות הרפואיות שלך מגיעות לך!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

עשית את הצעד הראשון עכשיו תורנו. בקרוב מאוד נחזור אלייך!

אשליית החל״ת: ״רשת הביטחון״ של הממשלה תהפוך למשבר של דור שלם

פורסם במעריב online בתאריך 15/01/21


המלצה ליושבים בבית בחופשה ללא תשלום: צאו עכשיו וחפשו עבודה חדשה. בקרוב ישתנה השוק דרמטית,

הביקוש לעובדים יירד – ואתם עלולים להפוך למובטלים

לתקופה ארוכה


צעירים מבלים בכיכר דיזנגוף (צילום: אבשלום ששוני)


פעמים רבות לאורך שנות עבודתי פגשתי אנשים שאומרים: "לו רק יכולנו לחזור אחורה ולשנות נקודה אחת בחיי, זה היה הרגע ש…". כל אחד והרגע שלו. כל אחד וכאביו.

אני מציעה לצעירים שיושבים עכשיו בבית בחל"ת להתייחס לרגע הזה – הרגע הזה ממש – כאל זה שיכול לשנות את עתידכם. יהיה זה הרגע שבו תבינו שהחל"ת שהממשלה העניקה לכם אינו פועל יותר לטובתכם.

ייתכן שהוא סיפק רשת ביטחון בחודשים הראשונים של משבר הקורונה, אולי אף שימש מפלט נוח בתקופה המבולבלת, כשאף אחד עוד לא הבין לאן הדברים הולכים. אולם עכשיו, כשכבר כולנו יודעים (או חושבים שאנחנו יודעים) את התסריט המלא כמעט, זו ההזדמנות לשנות.


סקר שפורסם לאחרונה מצביע על כך ש־55% מעידים על כך שאינם מעוניינים לשוב לשוק העבודה. אני יודעת שיהיה לי קשה לשכנע אתכם שהנוחות הזמנית הזו שאתם חיים בה בשנה האחרונה היא אשליה, פאטה מורגנה. ובכל זאת, אנסה, משום שאני חושבת עליכם ועל עתידכם.


לפניכם חמש סיבות מדוע יש לחפש עבודה עכשיו:

1. יש כיום כ־800 אלף מקבלי קצבאות אבטלה וחל"ת (תלוי מי סופר, מתי סופר ואת מי). בד בבד עם מאות האלפים שמקבלים דמי אבטלה, המשק משווע לידיים עובדות והמעסיקים מתקשים לגייס עובדים. עוד רגע מתחלפת הממשלה, וזו החדשה תתחיל לטפל בגירעון העצום שנוצר השנה ותבטל את הקצבאות.

באותו יום יוצף המשק במבקשי עבודה. כל עבודה. אבל הסיכוי להתקבל כבר יהיה נמוך בהרבה. הנחה סבירה היא שמסיבות רבות, בשנים הקרובות לא יחזור הביקוש לעובדים להיות כפי שהיה. לכן תבטיחו לעצמכם להיות ראשונים בתור לקבלת עבודה – והתור הזה מתחיל היום.

2. בעקבות המצב של עודף ביקוש לעובדים לעומת היצע נמוך, סף הקבלה לעבודה יורד. זו יכולה להיות הזדמנות חד־פעמית בשבילכם למצוא עבודה עם ערך לטווח ארוך. לא ארחיב כאן, אבל אזכיר שעבודה בעלת ערך, אין לה רק משמעות כלכלית, היא הרבה יותר מכך.

3. יש היום היצע גדול של קורסים והכשרות – והביקוש דל. כשהביקוש יעלה, רמות הסינון יהיו גבוהות, והסיכוי להתקבל יפחת. לכן היום יש לכם סיכוי טוב יותר להתקבל לקורסים שיבטיחו את עתידכם המקצועי. מומלץ לבחור קורסים שיכולים להבטיח לכם פרנסה בשוק העבודה העתידי ולא לשוק של אתמול. רוצו להירשם.

4. בחל"ת מפסידים את ההפקדות לפנסיה, לביטוחי החיים ולקרנות ההשתלמות. מפסידים גם צבירת ימי מחלה וחופשה, זכויות הבראה, מתנות בחגים, בונוסים וצבירת ותק. כל אלו הם בעלי ערך כלכלי רב, ולעתים עובדים שוכחים להעריך אותם. אני מזכירה לכם כי זה מיתרגם להמון כסף.

5. אולי זו הסיבה החשובה ביותר: שורת החל"ת שנוספה בקורות החיים שלכם עלולה להזיק לכם בטווח הארוך. שוק העבודה אינו סלחן כלפי אנשים שיושבים תקופות ארוכות בבית. כשיש עודף ביקוש לעובדים, המעסיקים נאלצים להתפשר. אולם ברגע שיהיו כמה קופצים על אותה משרה – השורה הזו עלולה להכריע את גורלכם.

לבנת פורן היא אשת עסקים, המייסדת והיו״ר של חברת לבנת פורן למימוש זכויות רפואיות.

Comentarios


כל הקטגוריות במגזין

  • הודעה
  • white phone
  • ווטסאפ
bottom of page